Skip to content ↓

Zbiór informacji dla doktorantów Szkoły Doktorskiej AGH

  1. Doktoranci Szkoły Doktorskiej AGH uczestniczą w wyjazdach na studia i praktyki organizowane w ramach Programu Erasmus+ w oparciu o ten sam regulamin jaki obowiązuje studentów stopnia I i II. Tym samym są zobligowani do szczegółowego zapoznania się z ogólnymi informacjami zawartymi na stronie; www.erasmusplus.agh.edu.pl.
  2. Doktoranci Szkoły uczestniczą w procedurze kwalifikacyjnej na studia w ramach Programu Erasmus+ w terminie tego wydziału AGH, z którego pochodzi koordynator umowy Uczelni Partnerskiej, która znajduje się w kręgu zainteresowań doktoranta. Terminy kwalifikacji na studia na poszczególnych wydziałach AGH są ogłoszone na stronie: www.erasmusplus.agh.edu.pl.
  3. Doktoranci mają dowolność wyboru odpowiadającej im uczelni partnerskiej i reprezentującego przez nią profilu studiów, pod warunkiem, że uczelnia ta jest wymieniona na wykazie umów międzyinstytucjonalnych w ramach Programu Erasmus+, pod adresem: http://www.erasmusplus.agh.edu.pl/umowy-miedzyinstytucjonalne-erasmus/wykaz-umow-erasmus-2014-2020/.
  4. Prawidłowość wyboru  uczelni partnerskiej doktoranci Szkoły Doktorskiej AGH powinni skonsultować ze swoim promotorem i dyrektorem Szkoły. Pomocny może tutaj być koordynator umowy wybranej uczelni partnerskiej, wymieniony w przedostatniej kolumnie wykazu umów międzyinstytucjonalnych, który potwierdzi czy w ramach danej umowy przewidziana jest także wymiana doktorantów. Brak takiego zapisu w umowie uniemożliwia wybór danej uczelni partnerskiej.
  5. Po dokonanej konsultacji wyboru uczelni partnerskiej doktorant Szkoły Doktorskiej AGH kieruje do koordynatora tej umowy ankietę rekrutacyjną.
  6. O ostatecznym wyniku kwalifikacji na studia doktorant zostanie powiadomiony przez Szkołę Doktorską AGH.
  7. W przypadku pozytywnej kwalifikacji doktorant przystępuje do opracowania Learning Agrement (LA), konsultując zakres i program studiów w uczelni partnerskiej ze swoim promotorem i Szkołą Doktorską AGH. Pomocna może być tutaj strona internetowa wybranej przez doktoranta uczelni partnerskiej, pozwalająca sprawdzić dostępność w danym semestrze wybranych przedmiotów w ramach Learning Agrement. W przypadkach szczególnie trudnych pomocny może być koordynator umowy, który poprzez swojego partnera po stronie uczelni partnerskiej może zasięgnąć opinii o dostępności wybranych przedmiotów.
  8. Wszelkie formalności wyjazdowe, jak podpisanie umowy finansowej i inne dokumenty doktoranci załatwiają w Centrum Spraw Międzynarodowych.
  9. Doktoranci Szkoły Doktorskiej AGH starając się o wyjazd na praktykę przeprowadzają cały proces kwalifikacji bezpośrednio w Szkole Doktorskiej AGH. Pobierają z strony internetowej odpowiednią ankietę rekrutacyjną na wyjazd na praktykę i składają ją w wyznaczonym terminie w Szkole Doktorskiej.
  10. Miejsce praktyki, czas jej trwania jak także program pobytu na praktyce musi być skonsultowany z promotorem i Szkołą Doktorską. Miejscem praktyki może być nie tylko firma o profilu zainteresowań doktoranta, ale także jedna z wymienionych w wykazie umów międzyinstytucjonalnych uczelnia partnerska. Dobór miejsca praktyki może wynikać wprost ze znajomości tego rodzaju firm przez doktoranta, jego promotora lub poprzez Szkołę Doktorską AGH. Doktorant powinien wcześniej uzgodnić z daną firmą możliwość odbycia praktyki zawodowej lub naukowej, w tym wstępnie jej zakres. Podobnie gdyby miejscem praktyki okazała się uczelnia partnerska.

Stopka